fbpx

My WordPress Site

Panel klienta

Startupy w Polsce

Dla startupów oraz firm i specjalistów z branży IT działa program
Poland Business Harbour,
który pozwala uzyskać wizę krajową, oznaczoną symbolem „D” (365 dni w roku pobyt w Polsce, 90+90 dni w strefie Schengen), wsparcie w relokacji i adaptacji projektu na rynku Unii Europejskiej.

Dlaczego Polska jest atrakcyjna dla startupów

0
miejsce
w światowym rankingu ekosystemów startupowych.
0
startupów działa w kraju.
0
polskich miast
zaliczane jest do 1000 najlepszych miejsc dla biznesu technologicznego.
0
polskich miast
znajduje się w rankingu top-200 pod względem handlu elektronicznego, handlu detalicznego oraz innowacji w zakresie oprogramowania i danych.

Najczęściej Zadawane Pytania / FAQ

W Polsce działa program Poland.Business Harbour, dzięki któremu specjalista IT i jego rodzina mogą bardzo łatwo uzyskać wizę. Jest to forma emigracji, która umożliwia (oprócz wszystkich innych korzyści programu) otwarcie działalności gospodarczej na terenie UE. Ponadto, dzięki wizie Poland.Business Harbour, można dość szybko i łatwo uzyskać zezwolenie na pobyt w Polsce na 3 lata. 

Tak, cudzoziemcy mogą otwierać w Polsce firmę (Społka), jednak w przeciwieństwie do działalności jednoosobowej(JDG), która swobodnie dysponuje środkami pieniężnymi na koncie, firma nie ma takiego prawa. Środki pieniężne z konta bankowego firmy można wypłacić poprzez wypłatę dywidend do udziałowców tej firmy po opłaceniu podatku w wysokości 19% od tych dywidend. 

Wiza Poland.Business Harbour to polska wiza narodowa typu D. Na terenie Polski daje ona prawo do przebywania przez 365 dni w roku oraz dodatkowe korzyści, takie jak możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej. 

Z tą wizą można podróżować do innych krajów strefy Schengen, ale pobyt w nich jest dozwolony tylko przez maksymalnie 90 dni w półroczu (łącznie 180 dni w roku). W innych krajach ta wiza jest traktowana jak wiza turystyczna i nie daje prawa do pracy, otwarcia działalności gospodarczej, itp. W trakcie ważności wizy Poland.Business Harbour specjalista musi zatrudnić się lub otworzyć własną działalnośc w Polsce oraz złożyć dokumenty na zezwolenie na pobyt. Warto zaznaczyć, że rejestrując działalność gospodarczą na podstawie wizy PBH, stajesz się płatnikiem podatków w Polsce, a twoim klientem może być firma z dowolnego kraju na świecie. 

Polska oferuje jedne z najniższych stawek podatkowych w Unii Europejskiej dla firm IT oraz daje możliwość otrzymania obywatelstwa UE w przyszłości. Posiadając ten status, można przebywać przez 10 miesięcy w roku w dowolnym komfortowym kraju. 

Pobyt w Polsce umożliwia legalne uzyskiwanie dochodu poprzez pracę zdalną, nabywanie nieruchomości (w tym w ramach kredytu hipotecznego) oraz samochodów (w tym w ramach leasingu i kredytu), a także swobodne podróżowanie po krajach UE przez 90 dni w roku. 

Пакет услуги

zł 100/месяц

+23% VAT

Виртуальный офис

  • Письмо без пересылок прямо в бухгалтерии
  • Удобный формат уведомлени
My WordPress Site