fbpx

My WordPress Site

Panel klienta

Standardy pracy Key Account Managera (KAM) SIIAMI

KAM Siiami działa w oparciu o ustawodawstwo Rzeczypospolitej Polskiej, a także zgodnie z odpowiednimi standardami pracy.

Standardy obsługi mają na celu koordynację relacji między KAM a Klientem w celu osiągnięcia jak najbardziej efektywnej współpracy.

Odpowiedzialność KAM-a:Odpowiedzialność klienta:
Odpowiedzi na pytania klientów związane z księgowością. Samodzielne prowadzenie przedsiębiorstwa i podejmowanie decyzji.
Przestrzeganie terminów udzielania odpowiedzi klientowi w formie pisemnej nie później niż 24 godziny z uwzględnieniem godzin pracy. Współdziałanie z KAM w godzinach pracy.
Inicjowanie dialogu w razie wystąpienia potrzeby. Przestrzeganie terminów składania wszystkich dokumentów do obliczania podatków.
Onboarding klienta:
1. Wysłanie listu powitalnego (przebieg współpracy z SIIAMI);
2. Zapewnienie przewodników (lista poniżej); 3. Uzyskanie pełnomocnictwa;
4. Doprecyzowanie kodu i rodzaju działalności;
5. Ustalenie potrzeby rejestracji do VAT (VAT-R / VAT-UE).
Onboarding klienta:
1. Badanie listu powitalnego, umowy, standardów i przewodników;
2. Udzielenie pełnomocnictwa do składania deklaracji podatkowych;
3. Samodzielne korzystanie z przewodników;
4. Wykonywanie poleceń menadżera przy rejestracji do VAT (VAT-R / VAT-UE).
Zalecenia dotyczące komunikacji z ZUS i Urzędem Skarbowym.Samodzielna komunikacja z ZUS i Urzędem Skarbowym, w tym wymiana korespondencji.
Analiza podstawowych dokumentów klienta przy zmianie biura księgowego. Dostarczenie pełnej podstawowej dokumentacji przy zmianie biura księgowego.
KAM nie ponosi odpowiedzialności za:Klient ma prawo:
KAM nie uczy klienta obliczania podatków. Samodzielnego przestudiowania wątków związanych z opodatkowaniem w Polsce.
Nie zawiesza ani nie likwiduje indywidualnego przedsiębiorcy (JDG) / osoby prawnej klienta w ramach pakietu usług;

Nie prowadzi konsultacji dotyczących kont osobistych klienta (konto osobiste klienta w aplikacjach bankowych, konto osobiste na stronach rządowych);

Nie wystawia klientowi faktury w ramach pakietu usług.
Skorzystania z usług dodatkowych zgodnie z cennikiem.

Najczęściej Zadawane Pytania / FAQ

W Polsce działa program Poland.Business Harbour, dzięki któremu specjalista IT i jego rodzina mogą bardzo łatwo uzyskać wizę. Jest to forma emigracji, która umożliwia (oprócz wszystkich innych korzyści programu) otwarcie działalności gospodarczej na terenie UE. Ponadto, dzięki wizie Poland.Business Harbour, można dość szybko i łatwo uzyskać zezwolenie na pobyt w Polsce na 3 lata. 

Tak, cudzoziemcy mogą otwierać w Polsce firmę (Społka), jednak w przeciwieństwie do działalności jednoosobowej(JDG), która swobodnie dysponuje środkami pieniężnymi na koncie, firma nie ma takiego prawa. Środki pieniężne z konta bankowego firmy można wypłacić poprzez wypłatę dywidend do udziałowców tej firmy po opłaceniu podatku w wysokości 19% od tych dywidend. 

Wiza Poland.Business Harbour to polska wiza narodowa typu D. Na terenie Polski daje ona prawo do przebywania przez 365 dni w roku oraz dodatkowe korzyści, takie jak możliwość otwarcia własnej działalności gospodarczej. 

Z tą wizą można podróżować do innych krajów strefy Schengen, ale pobyt w nich jest dozwolony tylko przez maksymalnie 90 dni w półroczu (łącznie 180 dni w roku). W innych krajach ta wiza jest traktowana jak wiza turystyczna i nie daje prawa do pracy, otwarcia działalności gospodarczej, itp. W trakcie ważności wizy Poland.Business Harbour specjalista musi zatrudnić się lub otworzyć własną działalnośc w Polsce oraz złożyć dokumenty na zezwolenie na pobyt. Warto zaznaczyć, że rejestrując działalność gospodarczą na podstawie wizy PBH, stajesz się płatnikiem podatków w Polsce, a twoim klientem może być firma z dowolnego kraju na świecie. 

Polska oferuje jedne z najniższych stawek podatkowych w Unii Europejskiej dla firm IT oraz daje możliwość otrzymania obywatelstwa UE w przyszłości. Posiadając ten status, można przebywać przez 10 miesięcy w roku w dowolnym komfortowym kraju. 

Pobyt w Polsce umożliwia legalne uzyskiwanie dochodu poprzez pracę zdalną, nabywanie nieruchomości (w tym w ramach kredytu hipotecznego) oraz samochodów (w tym w ramach leasingu i kredytu), a także swobodne podróżowanie po krajach UE przez 90 dni w roku. 

Пакет услуги

zł 100/месяц

+23% VAT

Виртуальный офис

  • Письмо без пересылок прямо в бухгалтерии
  • Удобный формат уведомлени
My WordPress Site