fbpx

Siiami

logo Siiami

Panel klienta

Wirtualne biuro a urząd skarbowy – najistotniejsze informacje

Czy warto inwestować w wirtualne biuro? Czy takie rozwiązanie może przysporzyć problemów z Urzędem Skarbowym? Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zainwestujesz w to nowoczesne rozwiązanie.
Wirtualne biuro a urząd skarbowy

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność, ale też tych działających już od kilku lat, coraz częściej sięga po innowacyjne rozwiązania, które mogą przyspieszyć rozwój ich firm i zoptymalizować procesy biznesowe. Jednym z takich trendów są wirtualne biura. Jednak zanim oddasz się urokowi biura wirtualnego, warto zgłębić, co tak naprawdę oznacza to nowoczesne podejście do prowadzenia biznesu.

W artykule tym postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące biur wirtualnych, zwracając szczególną uwagę na ich legalność oraz wpływ na kontakty z urzędem skarbowym. Czy to naprawdę rozwiązanie, które warto rozważyć?

 

logo Siiami
Wirtualne biuro z Siiami już za 100 zł za miesiąc!
Promocja kończy się za
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Często przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z usługi biura wirtualnego dla swojej firmy, zastanawiają się, czy jest to rozwiązanie legalne. Jak najbardziej tak! Urzędy Skarbowe bez problemu akceptują takie praktyki, a polskie prawo nie stawia przeszkód przed korzystaniem z usług biur wirtualnych.

W praktyce oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na tę nowoczesną formę organizacji pracy, mogą być spokojni o zgodność z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

Czym są biura wirtualne?

Są to innowacyjne rozwiązania usługowe, oferujące przedsiębiorcom szereg korzyści związanych z profesjonalnym zarządzaniem korespondencją i dokumentacją firmową.

W biurze wirtualnym możesz liczyć na profesjonalny obieg korespondencji, w tym dokumentów księgowych. W naszej firmie usługa ta daje Ci możliwość posiadania profesjonalnego adresu Twojego przedsiębiorstwa. Obsłużymy za Ciebie korespondencję – odbierzemy ją, zeskanujemy i prześlemy do Ciebie. Oprócz tego możesz liczyć na wsparcie przy procesach administracyjnych.

W czym może pomóc biuro wirtualne?

Na każdą korespondencję w sprawie Twojej firmy, szczególnie tę kierowaną przez urzędy i instytucje państwowe jesteś zobowiązany odpowiedzieć w ściśle ustalonym terminie. Uniknięcie udzielenia odpowiedzi w określonym czasie może prowadzić do różnych konsekwencji, w tym np.

   • w przypadku obywateli innych krajów, brak odpowiedzi na pismo z urzędu może skutkować brakiem decyzji o zezwoleniu na pobyt,

   • brak odpowiedzi do ZUS może skutkować tym, że pozostaniesz bez ubezpieczenia zdrowotnego.

  Właśnie dlatego biuro wirtualne to nieocenione wsparcie. Nasz zespół jest gotowy zapewnić szybki i skuteczny obieg korespondencji Twojej firmy. Odbierzemy za Ciebie korespondencję i niezwłocznie ją do Ciebie prześlemy w wygodnej formie skanu. Dzięki temu nie przeoczysz żadnego ważnego pisma i zdążysz odpowiedzieć na czas.

  Wirtualne biuro z Siiami – oferta wirtualnego biura w Gdańsku

  Nasza usługa wirtualnego biura z powodzeniem zastąpi Ci tradycyjne biuro. W obecnych realiach obrotu gospodarczego, po uwzględnieniu współczesnych technologii, działania związane z korespondencją kierowaną do Twojej firmy mogą być prowadzone w dowolnym miejscu.

  Jak to działa w praktyce?

    • Decydujesz się na skorzystanie z naszego biura wirtualnego.

    • Udostępnimy Ci adres wirtualny, który bez problemu możesz podawać jako adres korespondencyjny Twojej działalności gospodarczej (np. na wizytówkach, fakturach itp.). Może on również widnieć w różnych rejestrach.

    • Będzie do nas trafiała cała korespondencja związana z Twoją firmą. Rozpakujemy ją i prześlemy do Ciebie skan. Możesz też liczyć na profesjonalne wsparcie administracyjne.

   Kompleksowa usługa wirtualnego biura w naszej firmie to koszt już od 100 zł netto za miesiąc! Wygoda i rzetelność w konkurencyjnej cenie są na wyciągnięcie ręki.

   Dzięki tej opcji cały proces zarządzania dokumentacją staje się bardziej efektywny i zorganizowany, umożliwiając Ci skoncentrowanie się na kluczowych aspektach rozwoju biznesu.

   Biuro wirtualne Siiami – korzyści

   Korzystając z usługi wirtualnego biura w naszej firmie zyskujesz:

     1. Adres działalności w dużym mieście, który możesz podawać we wszystkich dokumentach. To szczególnie ważne, jeśli prowadzisz firmę w małej miejscowości lub na wsi.

     1. Możliwość otwarcia się na nowe rynki. Dzięki temu, że adres biura będzie figurował w rejestrach, takich jak CEIDG oraz KRS, możesz rozwijać swój biznes w innych miejscowościach.

     1. Profesjonalny wizerunek Twojej marki.

     1. Zwiększenie zaufania do Twojej firmy, dzięki renomowanemu adresowi i profesjonalnemu wsparciu administracyjnemu.

    Dlaczego warto korzystać z biura wirtualnego?

    Wirtualne biuro może znacznie ułatwić Ci prowadzenie działalności. Dlaczego? Sprawdź sam.

      1. Bezpieczeństwo korespondencji. Adres wirtualnego biura może być adresem korespondencyjnym, który wskażesz w zgłoszeniu rejestracyjnym Twojej firmy (często nazywany jest wirtualnym adresem). To oznacza, że nie musisz się martwić o żadne pisma – cała obsługa korespondencji jest po naszej stronie. Prześlemy Ci niezwłocznie każde otrzymane pismo, dzięki czemu już nic nie przegapisz.

      1. Wygoda. Usługa wirtualnego biura ułatwia przedsiębiorcom codzienne procedury związane z obsługą korespondencji.

      1. Efektywność czasowa. Dzięki wirtualnemu biuru przedsiębiorcy oszczędzają czas i mogą skoncentrować się na kluczowych aspektach rozwoju firmy, co przyczynia się do efektywniejszego zarządzania czasem i zasobami.

     Obsługa w wirtualnym biurze a VAT

     Jeśli chodzi o biuro wirtualne w odniesieniu do VAT, należy zwrócić szczególną uwagę na dwie kwestie.

       • Usługi wirtualnych biur są opodatkowane. Podatki z tytułu VAT to stawka 23%.

       • Jeśli korzystając z biura wirtualnego, chciałbyś zarejestrować się jako podatnik VAT, to obecnie nic nie stoi na przeszkodzie. W przeszłości niektóre urzędy skarbowe były niechętne do rejestrowania podatników VAT korzystających z adresu wirtualnego, ale obecnie taka sytuacja nie stanowi problemu.

      Kontrola urzędu skarbowego a biuro wirtualne – jak to wygląda?

      Prowadząc biznes, konieczne jest rzetelne i prawidłowe rozliczanie z urzędem i realizacja zobowiązań podatkowych, wynikających z przepisów prawa.

      Często jednak nawet jeśli posiadasz obsługę księgową na najwyższym poziomie, może się zdarzyć, że urząd skarbowy rozpocznie względem Twojej firmy kontrolę. To właśnie wtedy biuro wirtualne daje Ci bezpieczeństwo i pewność, że nie przegapisz żadnego ważnego pisma, na które musisz odpowiedzieć.

      Co musisz wiedzieć o kontrolach z urzędu w kontekście obsługi przez biuro wirtualne?

        1. Kontrola urzędu skarbowego, czyli inaczej zwana kontrola skarbowa, poprzedzona jest zawiadomieniem listownym o kontroli, które zostanie wysłane na adres wirtualny (jeśli wskazałeś adres biura, jako korespondencyjny Twojej firmy).

        1. Wirtualne biuro może pomóc w kontroli, ponieważ cała dokumentacja w sprawie kontroli będzie wpływała na adres biura i zostanie Ci niezwłocznie przekazana. To pozwoli dotrzymać niezbędnych terminów. Pamiętaj, że do kontroli potrzebne będą dokumenty księgowe Twojej firmy. Te powinieneś przechowywać w jednym miejscu lub mieć w komplecie w biurze rachunkowym, jeśli korzystasz z takich usług w ramach obsługi księgowej.

        1. W odniesieniu do kontroli skarbowej najwygodniejszą opcją, jest posiadanie wszystkich usług w jednym miejscu. W naszej firmie możesz korzystać z biura wirtualnego oraz z usług księgowych, co będzie dużym atutem, jeśli trafisz na kontrole urzędu skarbowego.

       Wirtualne biuro a odmowa rejestracji firmy

       Zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi dla przedsiębiorców, we wszystkich branżach możesz zarejestrować firmę i otrzymać numer NIP, korzystając z usług biura wirtualnego. Nie ma przepisów, które mogłyby Ci uniemożliwić prowadzenia działalności gospodarczej, przy jednoczesnym posiadaniu wirtualnego adresu.

       Umów się na konsultację z prawnikiem Siiami, który odpowie Ci na wszystkie pytania!

       Zaplanuj rozmowę z prawnikiem w naszej firmie i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!

        

       logo Siiami
       Darmowa konsultacja z prawnikiem!
       Promocja kończy się za
       Dni
       Godziny
       Minuty
       Sekundy

       Jeśli masz wątpliwości co do funkcjonowania wirtualnego biura, możesz skorzystać z konsultacji z naszym doświadczonym ekspertem. To doskonała okazja, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii prawnych, związanych z indywidualną sytuacją Twojej firmy.

       Umów się na konsultację już dziś i korzystaj z wiedzy profesjonalistów. Przekonaj się, że wirtualne biuro to idealne rozwiązanie, które ułatwi funkcjonowanie Twojej firmy.

       Spis treści

       Chcesz wiedzieć więcej?

       Zapisz się na darmową konsultację!

       Zamów darmową wycenę?

       Siiami