fbpx

Siiami

logo Siiami

Panel klienta

Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG)

Księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego newslettera!

Planujesz założyć jednoosobową działalność gospodarczą (JDG)? A może już prowadzisz swój biznes, ale potrzebujesz wsparcia w kwestiach księgowych i podatkowych? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Zespół Siiami oferuje kompleksowe usługi księgowe dla JDG, które pomagają przedsiębiorcom na każdym etapie prowadzenia własnego biznesu. Z nami możesz skupić się na swojej działalności gospodarczej, a my zajmiemy się resztą – od prowadzenia ksiąg rachunkowych, po pomoc w założeniu firmy i doradztwo podatkowe.

Oferta prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Siiami oferuje usługę prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej, zapewniając kompleksową obsługę finansową, dopasowaną do potrzeb każdego klienta!

Pakiet usług księgowych dla JDG w Siiami zaczyna się już od 300 zł/miesiąc.

Dla kogo to dobre rozwiązanie? Dla każdego przedsiębiorcy, który ceni sobie czas i chce mieć pewność, że jego finanse są w dobrych rękach. Warto zdecydować się na współpracę z ekspertami, aby uniknąć problemów związanych z niewłaściwym rozliczeniem podatków czy błędami księgowymi, które mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji finansowych.

Oferta prowadzenia księgowości dla JDG

Co zawiera podstawowy pakiet usług księgowych dla JDG w Siiami?

 • Rozliczanie podatków na podstawie faktur – Zajmiemy się prawidłowym rozliczeniem Twoich podatków, wykorzystując dostarczone przez Ciebie faktury i dokumenty.

 • Wsparcie osobistego menadżera – Otrzymasz wsparcie dedykowanego menadżera, który będzie zajmował się Twoją księgowością i odpowiadał na wszelkie pytania.

 • Przewodniki o poprawnym wypełnianiu faktur – Dostaniesz dostęp do materiałów edukacyjnych, które pomogą Ci w wypełnianiu dokumentów finansowych.

 • Dostęp do księgowości online – Nasza platforma internetowa umożliwia łatwe zarządzanie finansami, gdziekolwiek jesteś i o każdej porze dnia.

 • Prowadzenie korespondencji z Urzędem Skarbowym w imieniu klienta – Nie musisz martwić się o formalności związane z Urzędem Skarbowym – my zajmiemy się nimi za Ciebie.

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą z Siiami?

Planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą, ale nie wiesz od czego zacząć? Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Nasze doświadczone biuro rachunkowe oferuje wsparcie indywidualnym przedsiębiorcom w procesie zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej.

Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej z Siiami – od 400 zł/jednorazowo:

 • pierwsza konsultacja przed założeniem działalności,

 • rejestracja działalności gospodarczej online w ciągu 1 godziny,

 • księgowość online przez 1 miesiąc.

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą?

Oto kilka kroków, które dzielą Cię od założenia własnej działalności gospodarczej z Siiami:

 1. Pierwsza konsultacja – Umów się na spotkanie z naszymi specjalistami, którzy przeprowadzą Cię przez proces zakładania firmy, omówią wszelkie kwestie prawne i podatkowe oraz udzielą niezbędnych porad.

 2. Zbieranie dokumentów – Pomożemy Ci w zebraniu niezbędnych dokumentów, takich jak dowód osobisty, formularze rejestracyjne i inne dokumenty, które prześlemy do właściwego Urzędu Skarbowego.

 3. Rejestracja działalności – Wspólnie wypełnimy formularze rejestracyjne i złożymy dokumenty w odpowiednim Urzędzie Skarbowym, aby oficjalnie zarejestrować Twoją jednoosobową działalność gospodarczą.

 4. Wsparcie po rejestracji – Po zarejestrowaniu jednoosobowej działalności gospodarczej, możesz liczyć na nasze wsparcie w prowadzeniu księgowości, rozliczaniu podatków oraz innych kwestiach związanych z prowadzeniem firmy.

Księgowość JDG za darmo przez 1 miesiąc!

Myślisz o założeniu jednoosobowej działalności gospodarczej? Siiami ma dla Ciebie wyjątkową promocję – pierwszy miesiąc księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej za darmo!

Korzystając z naszych usług, możesz skupić się na rozwoju swojego biznesu, a my zajmiemy się Twoją księgowością. Możesz mieć pewność, że Twoja jednoosobowa działalność gospodarcza będzie obsługiwana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a Ty sam będziesz mógł skorzystać z naszego wsparcia na każdym etapie rozwoju swojej działalności!

Nie zwlekaj – załóż JDG z Siiami i skorzystaj z naszej promocji już dziś!

Księgowość JDG – na czym polega?

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej z Siiami to kompleksowa obsługa finansowa, która obejmuje m.in. pełną lub uproszczoną księgowość (w tym prowadzenie księgi przychodów i rozchodów) oraz obsługę faktur i dokumentów księgowych. Istotnym aspektem jest także sporządzanie i składanie deklaracji podatkowych w Urzędzie Skarbowym oraz rozliczeń z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Księgowość JDG - na czym polega?

Prowadzenie księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej obejmuje również monitorowanie i analizę ilości obsługiwanych faktur oraz deklaracji podatkowych. Zapewniamy również wsparcie w zakresie optymalizacji podatkowej, czyli wykorzystywania legalnych strategii zmniejszających obciążenia podatkowe firmy jednoosobowej.

Księgowość firmy jednoosobowej – obowiązki

Jednoosobowa działalność gospodarcza to stosunkowo łatwy sposób na założenie i prowadzenie biznesu, jednak podobnie jak w przypadku innych form prowadzenia działalności, wiąże się także z pewnymi obowiązkami, zwłaszcza w obszarze księgowości i rozliczeń podatkowych.

Księgowość firmy jednoosobowej

Osoby prowadzące jednoosobową firmę muszą regularnie zajmować się m.in.:

 • Prowadzeniem rozliczeń – Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają obowiązek płacić podatek dochodowy (PIT). Większość z nich korzysta z tzw. księgowości uproszczonej (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, księgi przychodów i rozchodów lub karta podatkowa).

 • Zbieraniem dokumentacji: Prowadzenie księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga zbierania i archiwizowania wszelkiej dokumentacji związaną z działalnością, w tym faktury, umowy, korespondencję itp.

 • Prowadzeniem ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych – Osoby prowadzące jednoosobową firmę, muszą prowadzić ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych o wartości przekraczającej 3,5 tys. zł.

 • Ewidencją wyposażenia – Księgowość prowadzonej działalności gospodarczej wymaga prowadzenia ewidencji wyposażenia i środków trwałych, jeśli ich wartość przekracza 1,5 tys. zł.

 • Ewidencją przebiegu pojazdu – Prowadzenie jednoosobowej firmy obejmuje także ewidencję przebiegu pojazdu (w przypadku korzystania z pojazdu jako służbowego) w celu obliczenia kosztów uzyskania przychodu.

 • Rozliczeniem VAT – Jeśli dochody osiągnięte w ramach prowadzenia działalności gospodarczej osiągną odpowiednią wysokość, konieczne może być zarejestrowanie się jako podatnik VAT i regularne składanie deklaracji VAT.

Jednoosobowa działalność gospodarcza: wybór formy opodatkowania, składki ZUS i pozostałe formalności

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma formalnościami, które należy dopełnić, aby móc legalnie rozpocząć prowadzenie biznesu.

Oto najważniejsze kwestie, o których należy pamiętać w kontekście prowadzenia księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej:

 • Forma opodatkowania: jednoosobowe działalności gospodarcze mogą rozliczać się na zasadach ogólnych (12% i 32%) lub wybrać podatek liniowy (19%), ryczałt ewidencjonowany (od 2% do 17%) oraz kartę podatkową (w określonych przypadkach).

 • Składki ZUS: przedsiębiorca prowadzący księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej ma obowiązek opłacania składek ZUS na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe) i zdrowotne. Wysokość składek jest uzależniona od wybranej formy opodatkowania i dodatkowych czynników, takich jak wiek, status studenta, przysługujące ulgi.

 • Ewidencja księgowa: w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, przedsiębiorca musi prowadzić dokładną ewidencję księgową swojej działalności. Obejmuje to rejestrowanie wszystkich operacji finansowych, takich jak przychody, koszty, zakupy, sprzedaż, oraz inne transakcje pieniężne.

 • Deklaracje podatkowe: osoby zajmujące się jednoosobową działalnością gospodarczą są zobowiązane do składania deklaracji podatkowych w odpowiednich terminach. Najczęściej są to deklaracje PIT-36 lub PIT-28, w zależności od wybranej formy opodatkowania. Deklaracje te muszą być wypełnione zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego oraz zawierać prawdziwe informacje dotyczące dochodów i wydatków firmy.

Prowadzenie księgowości jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) przez Siiami – więcej czasu na rozwój biznesu

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wymaga nie tylko zaangażowania i kreatywności, ale również sprawnego zarządzania czasem. Zespół Siiami oferuje usługi prowadzenia księgowości dla JDG, aby przedsiębiorcy nie musieli poświęcać czasu na prowadzenie rozliczeń czy wielogodzinne podliczanie podatku i mogli skupić się na rozkręcaniu własnego biznesu.

Księgowość JDG

Oto główne zalety prowadzenia księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej przez nasze biuro rachunkowe:

 • Profesjonalna obsługa – Prowadzenie księgowości wymaga odpowiedniej wiedzy i znajomości aktualnych przepisów podatkowych. Decydując się na współpracę z profesjonalistami, nie musisz martwić się o aspekty, takie jak samodzielne rozliczanie firmy czy załatwianie skomplikowanych spraw księgowych.

 • Oszczędność czasu – Decydując się na współpracę z naszym biurem rachunkowym, oszczędzasz czas, który możesz poświęcić na inne ważne działania związane z rozwojem własnej firmy. Nie musisz już spędzać wielu godzin na ręcznym podliczaniu podatku VAT, księgowaniu przychodów firmy i prowadzeniu ewidencji księgowej – to wszystko zrobimy za Ciebie!

 • Dostęp do aktualnych przepisów – Nasi specjaliści na bieżąco śledzą zmiany w przepisach podatkowych i księgowych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja księgowość jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

 • Szeroki zakres usług – Nasze biuro oferuje szeroki pakiet usług świadczonych w ramach współpracy z JDG. Obejmują one działania, takie jak: księgowość internetowa, prowadzenie ewidencji księgowej, reprezentowanie firmy przed urzędami, pomoc w rozliczeniach z ZUS.

Samodzielne prowadzenie księgowości dla JDG – czy to dobry pomysł?

Samodzielne prowadzenie księgowości dla jednoosobowej działalności gospodarczej może wydawać się atrakcyjnym pomysłem, jednak w praktyce okazuje się niezwykle skomplikowane i czasochłonne. Wiele osób, które decydują się na samodzielne rozliczanie podatków i prowadzenie księgowości, z czasem zdaje sobie sprawę z licznych trudności oraz ilości pracy, jakiej to wymaga.

Zamiast samodzielnie zajmować się formalnościami, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z pomocy doświadczonych biur rachunkowych, takich jak Siiami. W przypadku zatrudnienia prywatnej księgowej lub nawiązania współpracy z zespołem specjalistów, można skupić się na rozwoju własnego biznesu, bez poświęcania wielu godzin na samodzielne podliczanie podatku i obsługę formalności księgowych. Jednocześnie, takie rozwiązanie daje pewność, że wszelkie sprawy księgowe jednoosobowej firmy są rozliczane rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Księgowość dla Jednoosobowych Działalności Gospodarczych: Oszczędność czasu i kosztów z Siiami

Siiami oferuje kompleksowe usługi księgowe dla JDG, dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dzięki współpracy z naszym zespołem, możesz nie tylko zaoszczędzić czas i zająć się rozwojem swojej jednoosobowej działalności, ale również uniknąć błędów księgowych, które mogłyby prowadzić do kar finansowych lub problemów z organami podatkowymi.

Skontaktuj się z nami i zyskaj więcej czasu na rozwój swojego biznesu!

Spis treści

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na darmową konsultację!

Zamów darmową wycenę?

Siiami