Wiele osób, które chcą założyć jednoosobową działalność gospodarczą lub otworzyć spółkę zniechęcają się wizją niekończących się formalności. Jednak rejestracja firmy w Polsce nie musi być trudna. Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług i rozpocznij prowadzenie firmy bez zbędnego stresu.
Z tego artykułu dowiesz się, kto może być przedsiębiorcą w Polsce, jak zarejestrować firmę i czy można to zrobić przez internet. Przekonaj się, że otwarcie działalności to tylko kilka prostych kroków!
Zakładanie firmy – oferta Siiami
W naszej firmie pomagamy klientom przy rejestracji firmy, zarówno w postaci spółek, jak i jednoosobowej działalności gospodarczej.
Nasze usługi obejmują:
- Konsultacje – szczegółowo omówimy Twoją sytuację, ustalimy potrzeby oraz oczekiwania i określimy zakres działań.
- Doradztwo i porady prawne – pomożemy Ci wybrać formę prawną Twojej nowej firmy oraz najkorzystniejszą formę opodatkowania, poinstruujemy również w zakresie opłacania składek.
- Pomoc przy kompletowaniu dokumentów – przekażemy Ci, co musisz przygotować i poinstruujemy, jak uzyskać odpowiednie dokumenty.
- Wsparcie przy dopełnianiu formalności – skoordynujemy i będziemy monitorować cały proces, aż do skutecznego zarejestrowania działalności.
- Dodatkowe wsparcie – pomagamy również w wielu innych kwestiach, jak np. otwarcie konta firmowego, czy przygotowanie umowy spółki.
Koszt naszych usług w zakresie założenia firmy to:
- od 400 zł razem z rejestracją jednoosobowej działalności gospodarczej,
- od 1700 zł przy zakładaniu firmy w formie spółki.
Skorzystaj z naszych usług i zobacz, jak łatwa może być rejestracja działalności gospodarczej.
Jak założyć firmę w formie spółki osobowej lub kapitałowej?
Założenie firmy w Polsce to proces wymagający uwagi i dokładności. Przede wszystkim musisz posiadać PESEL i adres zamieszkania. Poza tym jest kilka podstawowych kroków, o których musisz pamiętać.
- Posiadanie profilu zaufanego.
- Wybór nazwy firmy i określenie typów działalności.
- Skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów.
- Rejestracja firmy.
Procedura rejestracji spółki w krajowym rejestrze sądowym może wydawać się skomplikowana, ale nie musisz się martwić. Nasi eksperci są gotowi pomóc Ci przejść przez wszystkie formalności szybko i bezstresowo. Skorzystaj z naszych usług i odkryj, jak efektywnie możemy wesprzeć Cię w zakładaniu i rozwijaniu Twojej firmy.
Jak otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce?
Zanim przystąpisz do prowadzenia działalności gospodarczej, ona zostać zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. To proces wymagający przygotowania kompletu dokumentów i określenia informacji o Twojej spółce.
W naszej firmie pomożemy Ci:
- wypełnić formularz CEIDG i uzupełnić na nim komplet wymaganych informacji,
- określić PKD,
- dopełnić formalności, aż do skutecznego nadania numeru NIP.
Z nami nie musisz się martwić biurokracją i uzupełnianiem różnych dokumentów. Z naszym wsparciem Twoja działalność zostanie otwarta szybko i bez problemów.
Założenie firmy przez internet
Jeśli jesteś zainteresowany założeniem firmy to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz to zrobić przez internet. Jak? Szczegóły znajdziesz poniżej.
Jednoosobowa działalność gospodarcza
Założenie firmy jednoosobowej to tylko z pozoru kilka prostych kroków, które opisane są na stronie biznes.gov.pl. Zdarza się jednak, że przy dopełnianiu formalności pojawiają się problemy. Możesz na nas liczyć.
Przeprowadzimy Cię przez cały proces, krok po kroku, pomożemy skompletować dokumenty i razem z Tobą określimy PKD. Wspólnie możemy zarejestrować Twoją działalność gospodarczą w procesie całkowicie online!
Masz wątpliwości i potrzebujesz pomocy przy zarejestrowaniu firmy przez internet? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Spółka
Przez internet w Polsce możesz zarejestrować 3 rodzaje spółek: z ograniczoną odpowiedzialnością, jawną i komandytową. Umożliwi Ci to system S24.
- Na początek konieczne jest założenie Profilu Zaufanego lub pozyskanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
- Drugi krok to ustalenie szczegółów i wybranie formy opodatkowania. Może to być skala podatkowa, podatek liniowy lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
- Następnie należy złożyć wniosek o wpis do KRS, w którym zawarte są wszystkie niezbędne informacje na temat nowo powstającej firmy.
- Kolejnym krokiem jest sporządzenie umowy spółki, która określa prawa i obowiązki wspólników, zasady zarządzania oraz podział zysków. Umowa może być przygotowana w systemie S24 lub przez notariusza.
- Dalej wniosek trafia do sądu rejestrowego, a po jego zatwierdzeniu rejestracja firmy następuje w ciągu 7 dni.
Proces otwarcia spółki jest trochę bardziej złożony niż rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej, dlatego zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z fachowej pomocy.
Czy otwarcie firmy lub działalności gospodarczej wiąże się z jakimiś kosztami?
Czy chcąc założyć działalność gospodarczą w Polsce, trzeba liczyć się z jakimiś kosztami? To zależy i znowu mamy podział na działalność jednoosobową i firmę w formie spółki.
W tym pierwszym przypadku kosztów związanych z samą rejestracją nie poniesiesz. W przypadku spółki natomiast poniesiesz koszt wynikający z ustalonego kapitału zakładowego.
Pamiętaj jednak, że na samej rejestracji prowadzenie firmy się nie kończy. Warto jeszcze postawić na profesjonalne biuro rachunkowe (może to być księgowość online), które pomoże Ci w bieżących rozliczeniach, ale też w nagłych sytuacjach. Korzystając z naszych usług księgowych, masz gwarancję najwyższej jakości.
Kto może założyć firmę w Polsce?
Własną firmę w Polsce może prowadzić każdy pełnoletni obywatel naszego kraju, który posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Taka osoba jest gotowa ponosić całkowitą odpowiedzialność za swoje działania i decyzje.
Prawo w Polsce dopuszcza również możliwość prowadzenia firmy przez osoby nieletnie, niemniej muszą one korzystać z pomocy swoich przedstawicieli ustawowych.
Czy obcokrajowcy mogą zarejestrować działalność w Polsce?
Rejestracja firmy w Polsce jest możliwa nie tylko dla Polaków. Przedsiębiorcą może zostać również obcokrajowiec.
Obywatele krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego mają możliwość podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce na równych warunkach jak obywatele Polski. Pozostali obcokrajowcy mogą posiadać własny biznes pod warunkiem, że ich pobyt w Polsce jest legalny i posiadają dokumenty, które ten fakt potwierdzają.
Rejestracja firmy w Polsce – o czym jeszcze musisz pamiętać?
Zarejestrowanie firmy to pierwszy krok. Prowadzenie działalności gospodarczej i firmy wiąże się z wieloma kwestiami, o których musisz pamiętać. Jeżeli udało Ci się zarejestrować działalność lub spółkę, poniżej znajdziesz kilka istotnych elementów, o których musisz pamiętać.
- Powinieneś posiadać firmowe konto bankowe, które będzie Ci potrzebne do prowadzenia rozliczeń, ale też uwiarygodni Twoją firmę w oczach potencjalnych kontrahentów.
- Jesteś zobowiązany do terminowego opłacania składki ZUS, w tym na ubezpieczenia społeczne i w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego.
- Do prawidłowego rozliczania się do Urzędu Skarbowego niezbędne jest prowadzenie rzetelnej dokumentacji księgowej. Warto sobie te kwestie ułatwić i skorzystać z naszych profesjonalnych usług księgowych.
Jeśli zaczynasz swoją drogę jako przedsiębiorca i masz wątpliwości w zakresie Twoich obowiązków, umów się z nami na poradę prawną. Znajdziemy odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.
Siiami – wsparcie we wszystkich obszarach biznesu
Wybór formy opodatkowania, przygotowywanie dokumentów, które musisz składać w różnych instytucjach, formalności w urzędzie skarbowym czy w zakładzie ubezpieczeń społecznych – rejestracja firmy to konieczność pamiętania o wielu różnych kwestiach. W Siiami możemy zrobić to wszystko za Ciebie!
Pomagamy kompleksowo zakładać firmy, ale nie tylko! Wspieramy naszych klientów na różnych etapach działalności. Od konsultacji, przez doradztwo prawne, po księgowość i wirtualne biuro rachunkowe. Z nami masz wszystko, czego potrzebuje Twoja firma w jednym miejscu.